Rizika piercingu


Přestože je piercing velmi nádherná ozdoba, která dokáže s Vašim tělem udělat divy, klademe si za povinnost informovat Vás o možných rizicích s jeho nošením spojenými.

Piercing se stává módním výstřelkem více než kdy jindy. Neberte ovšem na lehkou váhu péči o něj. Pokud znáte rizika a víte jak se o piercing postarat, jsou rizika mnohem menší.

Piercing sebou nese jistá rizika, která mohou způsobovat zdravotní potíže. Nepodceňujte rozhodování, kde si jaký piercing pořídit a jak o něj pečovat - může Vám to pomoci s rychlejším hojením a zabránit vzniku infekcí.


Poznejte rizika

Piercing je šperk, který se vkládá do otvoru v uchu, nosu, obočí, jazyka, nebo jiné části těla obvykle bez jakéhokoliv umrtvení. Ušní lalůček je obvykle nejbezpečnější místo pro piercing, přesto také nese riziko vzniku infekce. Mezi nejběžnější rizika patří:
Alergická reakce - některé šperky, převážně ty, obsahující nikl, mohou způsobit alergické reakce.
Ústní komplikace - šperk na piercingu v jazyku může vážně poškodit Váš chrup - vybírejte proto velmi obezřetně. Nedoporučuje se ani tzv. "přejíždě piercingem po zubech". Nový piercing v jazyku může způsobovat jeho otok a následně bránit ve volném dýchání.
Kožní infekce - charakteristikou bývá zarudnutí kůže, otok a v horších případech také hnisající rána. Může se projevit během několika dnů až týdnu.
Natržení, trauma - pamatujte, že piercing se může zachytit a vytrhout. Rána poté může být dosti veliká až na několik stehů, nebo v horším případě také chirurgický zákrok.

Věříme, že budete obezřetní, že dokážete posoudit sebe sama a dle uvážení si piercing vybíráte.
V některém z dalších příspěvků Vás seznámíme s tím, jak se správně o piercing starat.


Author Administrátor | Date 2011-05-09 19:03:09Máte dotaz? Napište nám.
Váš email

Vážení zákazníci internetový obchod není v současné době v provozu.


Položek: 0

Celkem: 0 Kč

 
Kontaktuj