Piercingem zkrášlíme naše tělo


Rituální a náboženské důvody byly už v dávných dobách důvodem, proč si příslušníci kmenů propichovali různé části svého těla. Piercing tedy není žádnou novinkou. Díky němu lze lidské tělo zkrášlit a zároveň podtrhnout originalitu a osobitost každého člověka.

Propichování jednotlivých částí těla

Piercing je propíchnutí kůže na určité části těla a vložení šperku do vzniklého tunelku. Druhů piercingu v podstatě existuje nepřeberné množství. Propichovat a zdobit lze obočí, pupík, nos, ucho, jazyk, rty, genitálie… Za nejméně bolestivou formu zdobení těla piercingem je považován piercing nosu. Zpravidla nevyžaduje zvláštní péči, vystačit si lze třeba s kvalitním dětským olejíčkem. Doba hojení piercingu nosu je zhruba šest až osm týdnů.

Oblíbeným piercingem především u mladších lidí je piercing jazyka, ačkoli se na rozdíl od propichování nosu jedná o bolestivější zákrok. Je třeba počítat s tím, že první týden jazyk hodně opuchne, a může dojít také ke zduření uzlin. Vše se zahojí asi za dva týdny. Péče o piercing jazyka není složitá, můžeme si při ní pomáhat například běžnou ústní vodou.

Velmi rozšířen je také piercing pupíku. Tato část lidského těla není sice ideálním místem pro klidné hojení piercingu, neboť oblast břicha je vlastně neustále v pohybu, ale s trochou pečlivosti lze docílit bezproblémového vyhojení. Celková doba zhojení piercingového kanálku je v tomto případě asi šest měsíců. V době hojení je lepší nosit volnější oblečení a pozorně dbát na užívání čistých ručníků a ložního prádla.

Téměř nebolestivý je piercing obočí, jeho hojení však trvá kolem osmi týdnů. Piercing obočí se většinou zhojí velice dobře, jeho slabým místem jsou však možné nárazy, třeba při míčových hrách, a fyzický kontakt. V době hojení rány je vhodné udržovat v čistotě povlečení, hlavně polštář.

Intimním piercingem, který se prováděl už v dávné minulosti, je propichování a zdobení kovem v oblasti ženských i mužských genitálií. V některých salonech je možné nechat si tento bolestivý zákrok udělat i s místním umrtvením. Po čtyřech měsících by měl být piercing zahojený. Dá se tedy říci, že, i když je piercing pro někoho spíše šokující záležitostí, je stále módní a oblíbený.


Author Administrátor | Date 2011-05-30 23:14:09Máte dotaz? Napište nám.
Váš email

Vážení zákazníci internetový obchod není v současné době v provozu.


Položek: 0

Celkem: 0 Kč

 
Kontaktuj