Piercing - moderní a originální ozdoba


Dnešní doba vynesla na výsluní i netradiční ozdobu – piercing. Jedná se sice o velmi rozšířenou módní záležitost, ale propichováním různých částí těla se naši předkové zdobili už v dávných dobách. Tyto praktiky tehdy souvisely s rituálními a náboženskými obřady, a mnohdy míval piercing i kultovní význam.

Krášlení lidského těla

Piercingem nazýváme zákrok, při němž dochází k propíchnutí kůže pomocí ostrého nástroje. Do vytvořeného otvoru je poté vložen ozdobný předmět, ať už náušnice nebo jiná ozdůbka. Piercing se dnes provádí v salonech, za pomoci sterilních nástrojů. Ozdoby, které mohou různé části lidského těla zkrášlit, se vyrábějí z chirurgické oceli nebo titanu, výjimkou však nejsou ani šperky ze stříbra nebo zlata. Nechat si propíchnout může každý zájemce téměř jakoukoli část těla. Piercingem se zdobí třeba obočí, jazyk, nos, pupík i genitálie. Ceny piercingu se různí, ale zpravidla je to mnohem levnější záležitost než tetování. Mládež pod hranicí osmnácti let by měla mít k tomuto kosmetickému zákroku souhlas rodičů.

Trendy piercing

Velmi oblíbeným a žádaným je piercing jazyka, přestože se nejedná o příliš příjemný zákrok. Módní piercingy do jazyka jsou často vyráběny z chirurgické oceli nebo titanu, ozdobu na jazyku je však možné mít i z plastu nebo dřeva. Zajímavě v ústech působí i piercingy zdobené kamínky v různých barvách.

K populárním trendům patří i piercing do nosu. Kdo si jej chce pořídit, podstoupí na rozdíl od propichování jazyka šetrnější a méně bolestivější kosmetický zákrok. Decentní piercing do nosu si lze pořídit třeba z oceli, bílého zlata nebo stříbra. Velice originálně a nápaditě vypadá i zahnutý piercing do nosu.

U mladých lidí je dnes velmi oblíbený piercing do pupíku, který lze v případě potřeby snadno zakrýt oblečením. Nejznámějším druhem piercingu, a to na celém světě, je však propichování ucha. Náušnice zdobí každou ženu většinou už od velmi útlého věku, a jejich nabídka je opravdu bohatá. Piercing je zkrátka moderním trendem, který si především u mladší generace získává stále více příznivců.


Author Administrátor | Date 2011-06-11 19:38:35Máte dotaz? Napište nám.
Váš email

Vážení zákazníci internetový obchod není v současné době v provozu.


Položek: 0

Celkem: 0 Kč

 
Kontaktuj